Zapowiedzi

Syn Boga nie chce umierać za ludzkość i robi rozpierduchę

Marcin Pągowski, Zima mej duszy
Written by Ioannes Oculus
Marcin Pągowski, "Zima mej duszy"

Marcin Pągowski, “Zima mej duszy”

Zapowiedź nowej książki z Fabryki Słów. Marcin Pągowski debiutuje książką “Zima mej duszy”. Premiera już 29 kwietnia. Oto co piszą na fabrycznych stronach:

Ulitował się tedy Pan i tak do nich rzekł: „Ześlę mego syna, który odkupi grzechy wybranego ludu”. Tak też się stało.

***

Zbuntował się jednak syn, odwracając do Stwórcy plecami i złorzecząc Mu, nie chcąc wypełnić  woli Ojca. Na co Pan przeklął go po trzykroć i znów rzekł: „Wyrzekam się ciebie tedy i  przeklinam, byś nigdy spokoju nie zaznał. Bramy mego królestwa na zawsze  pozostaną dla ciebie zamknięte. Tułaczem i zbiegiem będziesz po wsze czasy na ziemi!”

Aedoneickie Pismo Święte (pełna, nieocenzurowana wersja).

Znam twoją tajemnicę. Od dawna żeś zbiegiem w różnych krainach. Twoje dzieje przyrównać można tylko do historii całych rodów. Pamięcią sięgasz wstecz już całe wieki. Wędrowałeś przez Stulecia, ja zaś podążam cierpliwie za tobą, niby cień…

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.