Wieści

Miejsce, którego nie ma w Google Earth…

Krystyna Kuhn, "Gra"

Krystyna Kuhn, "Gra"

W dobie powszechnego dostępu do informacji, gdy o każdym można się wszystkiego dowiedzieć z internetu, zobaczyć każde miejsce, nic się nie ukryje. Czy aby na pewno? Niedawno Wydawnictwo Telbit wydało książkę, w której poznajemy miejsce, którego nie ma w Google Earth.

Odjazdowe otrzęsiny w domku nad jeziorem. Tak studenci świętują swoje przybycie do college’u w Grace – położonej w Kanadyjskich Górach Skalistych elitarnej uczelni dla wybitnie uzdolnionych. Julia wraz z przyjaciółmi ma się wkrótce przekonać, że w zapomnianej przez Boga i ludzi dolinie dzieją się dziwne rzeczy…

Autorką “Gry”, bo taki tytuł ma książka, jest Krystyna Kuhn. Urodziła się w 1960 roku w Würzburgu i pochodzi z wielodzietnej rodziny. Jest siódma z ośmiorga rodzeństwa, obecnie mieszka z rodziną w okolicach Frankfurtu nad Menem. Ukończyła slawistykę, germanistykę i historię sztuki w Würzburgu i Getyndze. W drugiej połowie lat osiemdziesiątych sporo podróżowała .Odwiedziła między innymi Instytut Puszkina w Moskwie. Dwa lata (1986-1987) spędziła w Krakowie. Przez wiele lat zajmowała się redakcją książek. Rok 1998 był dla niej przełomowy. Wtedy właśnie zaczęła pisać swoje pierwsze thrillery, które z czasem zaczęły się cieszyć coraz większym uznaniem zarówno krytyków, jak i samych czytelników. Porzuciła dawne zajęcia i zajęła się wyłącznie pisarstwem. Powieści Schneewittchen­falle (Pułapka Królewny Śnieżki) oraz Dornröschengift (Trutka Śpiącej Królew­ny) stały się bestsellerami. Obecnie Krystyna Kuhn całą swoją energię twórczą poświęca najnowszej serii “Das Tal” czyli „Dolinie”. Zamierza wydać aż szesnaście tytułów ściśle ze sobą powiązanych, każdy z mrożącą krew w żyłach intrygą do rozwiązania. Pierwszą częścią cyklu jest właśnie „Gra”. Recenzja książki już wkrótce na Kocham Książki.

Gra. Thriller, 1 tom serii “Dolina” – Krystyna Kuhn, przekład: Robert Rzepecki; format: 144×208 mm; liczba stron: 296; oprawa: miękka; ISBN: 978-83-62252-27-5; Wydawnictwo Telbit, 2011

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.