Zapowiedzi

Spier* smoku…

Zapowiada się bardzo ciekawa książka w tym roku – “Martwe Jezioro” Marcina Mortki.

Marcin Mortka

Marcin Mortka

Smok rozdziawił paszczę. […]
Mads Voorten ani drgnął.
– Spierdalaj – warknął.
Smok cofnął gwałtownie łeb, jakby ta obelga go zapiekła. Zasyczał, ponownie strzelając parą. Fioletowe ślepia to nikły pod skórzastymi powiekami, to znów się pojawiały, lśniąc zdumieniem i oburzeniem. Bestia walnęła łapą raz jeszcze, tym razem mocniej.
Mads wydął wargi i pochylił się w siodle, opierając łokcie na wysokim łęku.
– Słyszałeś, co powiedziałem? – wycedził. Nadal nie przerywał kontaktu wzrokowego. – Poszedł stąd, kurwiszon! Już! Spierdalaj!

To fragment fragmentu, który zamieszony jest na stronie Fabryki Słów, a pochodzi z książki “Martwe Jezioro” Marcina Mortki. O zapowiedzi wydania tej książki dowiedziałem się prawie zupełnie przez przypadek, z Facebooka (swoją drogą lepsze to źródło informacji niż wieczorne wydanie “Wiadomości”). Zajrzałem z ciekawości, na zasadzie “co to też Fabryka będzie drukować”. No i stało się! Przeczytałem fragment, który mnie bardzo, ale to bardzo rozbawił. Wiedziony dalej ciekawością zajrzałem na blog Marcina i przeczytałem tam o inspiracjach “Martwego Jeziora”. Widzę, że podobnie jak ja czytał Dragonlance. Była to jedna z moich pierwszych lektur fantasy. Zacząłem cykl czytać od środka, jak nudziłem się w czasie powrotu z jakiejś szkolnej wycieczki. Kolega z klasy nie czytał, więc dorwałem się do lektury.

Marcin Mortka, "Martwe Jezioro"

Marcin Mortka, "Martwe Jezioro"

Wracając jednak do “Martwego Jeziora”, będzie to chyba kolejna bardzo wyczekiwana przeze mnie książka w tym roku. Była moda na wampiry, czy teraz zrobi się moda na smoki? Wiem, że jedna z moich znajomych nie miałaby nic przeciwko temu (tutaj uśmiech do Marigold), która kocha smoki. Ciekawe czy ta książka będzie taka na jaką się zapowiada. Pozostaje czekać…

Opis książki (ze strony Fabryki Słów):

Czy można pokonać smoka wyzwiskami? Czy kruki znają umiar w ludzkiej mowie? I czy można zostać bohaterem, będąc zarazem złośliwym do bólu charakternikiem?

Oto heroic fantasy, w najczystszej i, co ważniejsze, najlepszej postaci. Jak nigdzie indziej skrzy się humorem, zaskakującymi zmianami akcji, ale też niezwykłą, pełną rozmachu fabułą. 

Każda przeczytana strona sprawia, że apetyt na więcej wciąż rośnie – i tak jest aż po ostatnie zdanie.

Niestety nie podano dokładnego czasu wydania, choć podobno już się drukuje.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.