Wieści

Premiera „Samotności na pełnym morzu”

Michael Morpurgo, "Samotność na pełnym morzu"

Michael Morpurgo, "Samotność na pełnym morzu"

Wczoraj bodajże była premiera książki “Samotność na pełnym morzu” Michaela Morpurgo. Jest to już kolejna powieść w Polsce brytyjskiego pisarza książek dla dzieci i młodzieży. Autor przedstawia nam historię Arthura, który po stracie rodziców zostaje rozdzielony ze starszą siostrą Kitty i wraz z innymi sierotami wysłany do Australii, na farmę nowych opiekunów. Spotyka tam kogoś, kto pomaga mu rozwinąć talent do projektowania łodzi… i odnaleźć właściwą życiową drogę. Niespełna sześćdziesiąt lat później, tuż po śmierci Arthura, jego córka Allie płynie w samotny rejs do Anglii. Czy nastoletnia żeglarka zdoła przemierzyć przestwór oceanu na jachcie zbudowanym przez ojca? Czy w jego rodzinnych stronach spotka zaginioną przed laty Kitty?

 

Autor – Michael Morpurgo – (ur. 1943) to jeden z najpoczytniejszych brytyjskich pisarzy, ceniony przez czytelników na całym świecie. Jest autorem ponad stu książek, zdobywających popularność w Wielkiej Brytanii, a także we Francji, Szwajcarii, Belgii i Włoszech. Ciekawa jest historia tego jak zaczął pisać. Po ukończeniu studiów w Londynie rozpoczął pracę jako nauczyciel w szkole podstawowej w Kent.

Musiałem czytać uczniom różne książki, z których większość była bardzo nudna. Zdecydowałem, że muszę coś z tym zrobić i zacząłem opowiadać im historie, które wymyślałem też na co dzień dla swoich dzieci. Przekonałem się, jak bardzo wciągnęła je magia opowieści i zarazem zrozumiałem, że wciąga też mnie.

Kolejny sukces Morpurgo – The Sunday Times

Nazwisko Michaela Morpurgo na okładce jest gwarancją jakości książki – Daily Telegraph

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.