Wieści

Premiera “Orła” Rosemary Sutcliff

Rosemary Sutcliff, "Dziewiąty Legion"

Resemary Sutcliff, "Dziewiąty Legion"

Zapowiada się ciekawa premiera, do tego podwójna! Otóż 23 lutego ukaże się Dziewiąty Legion, pierwsza książka z trylogii Orzeł, a 4 marca na ekrany kin wchodzi film na podstawie tej właśnie książki.

Autorką Orła jest nieżyjąca już Rosemary Sutcliff. Urodziła się w Surrey jako córka oficera marynarki wojennej. W wieku dwóch lat zachorowała na wyniszczającą organizm chorobę Stilla i większą część życia spędziła na wózku inwalidzkim. Musiała w dzieciństwie leżeć w łóżku na wznak, więc jej matka czytała jej powieści takich autorów jak Dickens, Thackeray i Trollope, a także historie z czasów świetności Rzymian i Greków.

Jej pierwsza powieść, The Queen Story, ukazała się w 1950 r. Od tamtej pory całkowicie oddała się pisaniu powieści historycznych dla młodzieży, co przyniosło jej rozgłos i uznanie. Zmarła w roku 1992 w wieku 72 lat.

Na zachętę zacytuję fragment opisu książki Dziewiąty Legion:

Dziewiąty Legion wyruszył ku mglistym rubieżom północnej Brytanii i więcej go nie widziano. Cztery tysiące żołnierzy przepadło bez wieści, a razem z nimi ich sztandar.

Marek, rzymski centurion, postanawia zgłębić tajemnicę zaginionego legionu, którym przed laty dowodził jego ojciec. Udaje się więc na śmiertelnie niebezpieczną wyprawę w nieznane strony, zamieszkane przez wrogie plemiona. Nikt nie spodziewa się, że kiedykolwiek wróci…

Więcej na stronie dziewiatylegion.pl

Zapowiada się więc bardzo interesująca rzecz do przeczytania. Jak zwykle w takich sytuacjach trudno jest czekać w spokoju…

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

1 Comment

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.