Wieści

Księga o przyjaźni

Tamora Pierce, "Księga Sandry"

Tamora Pierce, "Księga Sandry"

Wydawnictwo Initium informuje o premierze, która ma mieć wkrótce miejsce. Mowa o „Księdze Sandry” – pierwszym z czterech tomów bestsellerowej serii „Krąg Magii” Tamory Pierce, który ukaże się już 23 marca w księgarniach.

Autorka książki pisze książki fantasy dla młodzieży. Jej książki osiągają sporą popularność, o czym mogą świadczyć otrzymane przez nią nagrody i wyróżnienia (jak np. kilkakrotnie Best Science Fiction, Fantasy and Horror List). Wychowała się na Tolkienie i stąd jej zamiłowanie do fantasy. Uwielbia także podróże.

Książka zapowiada się całkiem ciekawie. Tak zapowiada ją wydawca na swojej stronie:

Obdarzona darem wplatania światła w jedwabne nici − Sandry przybywa do wspólnoty Wietrznego Kręgu. Tu spotyka Briara – byłego złodzieja, którego magiczna moc związana jest ze światem roślin; odrzuconą przez swoich rodaków Daję – szczególnie uzdolnioną w zakresie obróbki metali, oraz Tris, której tajemnicze więzi z pogodą przerażają wszystkich, łącznie z nią samą.

Gdy pod czujnym okiem magów czwórka wyrzutków uczy się, w jaki sposób korzystać ze swoich zdolności, walczyć o przetrwanie oraz jak ufać sobie nawzajem, niespodziewanie na ich nowy dom spada kataklizm. Czy Sandry uda się spleść razem cztery moce i ocalić siebie, swoich przyjaciół i jedyne, jak dotąd, miejsce, w którym każde z nich odnalazło zrozumienie i akceptację?

Jak będzie w rzeczywistości? Okaże się z czasem. Jednak już teraz mogę zapewnić czytelników, że będziemy w pogotowiu. W sekrecie dodam, że na naszym blogu pojawi się nie tylko recenzja książki, ale i coś dodatkowego.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

1 Comment

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.