Wieści

Justin Somper, “Wampiraci: Demony Oceanu”

Justin Somper, "Wampiraci: Demony Oceanu"

Justin Somper, Wampiraci: Demony oceanu, tłum. Piotr W. Cholewa, (tyt. org. Vampirates: Demons of the Ocean), [Nasza Księgarnia], Polska 2006

Justin Somper jest znany z tego że napisał serię Wampiratów, która okazała się świetną książką wśród młodzieży. Zaczął pisać tuż po ukończeniu Warwick University. Jego książki to: Demony oceanu, Fala Terroru, Krwawy Kapitan, Czarne Serce i Nocne Imperium. Z serii Wampiratów zostanie wydana jeszcze jedna książka, a mianowicie Immortal War, można oczekiwać jej w tym roku.

Książka Demony oceanu opowiada o rodzeństwie, którym są Grace i Connor Tempest. Mieszkali wcześniej w latarni morskiej wraz ze swoim ojcem, który często opowiadał im bajki o tajemniczym statku Wampiratów. Często też śpiewał szantę, która właśnie odnosiła się do nich. Pewnego dnia niestety ojciec umiera. Grace i Connor mają po 14 lat. Wtedy zostaje im złożona propozycja, aby zamieszkać wraz z właścicielem banku i jego żoną w rezydencji, głównie też dlatego, że tamci chcą mieć dzieci, lecz nie mogą. Nasi bohaterowie nie zgadzają się na to, pakują się i wypływają w ocean pełen niebezpieczeństw. Los jednak miał za mało, na oceanie rozpętał się sztorm, który niestety zniszczył łódź rodzeństwa, a sami Grace i Connor zostali rozdzieleni. Connor został uratowany przez piratów, dość znanych na wodach, jednakże Grace trafiła na tajemniczy statek, jak się później okaże Wampiratów. Pomimo przesłanek i legend o groźnych wampirach, okazuje się, że tak właściwie po pierwsze: statek przewozi zmarłe dusze, a po drugie: piją krew na specjalnych ucztach. Jednak nie wszystkim na statku wystarczy miesięczna dawka krwi i w końcu rodzi się bunt w sprawie Grace. Czy Grace aby na pewno jest bezpieczna na statku? Czy rodzeństwo jeszcze kiedyś się spotka? Przeczytajcie, gorąco polecam.

Pomysł na książkę jak dla mnie świetny. Trzyma w napięciu i nie wyrywa w połowie książki na inną fabułę. Książka wszystko jasno objaśnia, więc nie ma problemu się wczuć w klimat panujący na pokładzie Wampiratów. Mnie książka wciąga ilekroć do niej powracam, mam nadzieję że Was też wciągnie. Szczerze powiem, z półki książkę wziąłem po raz pierwszy ze względu na okładkę. Spodobała mi się i jak widać trafiłem w sam środek za 100 pkt. Tak mnie wciągnęła, że przeczytałem całą trylogię czyli Demony oceanu, Fala Terroru i Krwawy Kapitan a także mam zamiar wziąć się za 2 ostatnie i z niecierpliwością oczekuję następnej książki. Tak więc hasło dnia: Brać i czytać, gdyż warto na tym zagiąć nockę, gdyż towar jest z najwyższej półki.

Kto jeszcze nie ma książki warto kupić taniej w Księgarni Selkar.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

1 Comment

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.