Wieści

Książki są fajne i kropka!

Ministerstwo książki

Od kwietnia 2008 roku salony Empik organizują warsztaty o książkach dla starszych przedszkolaków oraz uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej. Zajęcia te pozwalają dzieciom poznać historię alfabetu, druku czy proces powstawania książki. Wszystko to pod przewodnictwem animatorów – przewodników, konkursy, zabawy i zgadywanki, do tego w miejscu pełnym książek – w salonie Empik. Patronem honorowym akcji jest Minister Edukacji Narodowej.

Idea programu edukacyjnego “Przecinek i Kropka” nie ogranicza się do wpajania dzieciom, że czytać trzeba, wypada – oni działają i tym działaniem wpajają najmłodszym zamiłowanie do książek. Książek, które zabierają nas przecież w inny świat, pozwalają przeżywać niesamowite przygody, rozwijają i uczą.

Jako, że sami staramy się zachęcać innych do czytania, tą inicjatywę popieramy szczególnie. Przekonanie najmłodszych, że czytanie to nie jest nudne zajęcie, do którego są zmuszane, jest bardzo ważne dla ich późniejszego życia. Również w naszym przypadku umiłowanie słowa pisanego ma swoje korzenie w dzieciństwie. Każdy z nas wyniósł z domu rodzinnego wiarę i głębokie przekonanie, że książki to przyjemność i dobra zabawa, a nade wszystko piękny i ciekawy świat. Jak widać, owocuje to do dnia dzisiejszego, a miłość do książek z biegiem czasu przeradza się w pasję, od której nie sposób się uwolnić.

Więcej informacji można znaleźć na stronie programu Przecinek i Kropka.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

1 Comment

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.