Wieści

Tom B. Stone, “Duch na deskorolce”

Tom B. Stone, "Duch na deskorolce"

Tom B. Stone, Duch na deskorolce, tłum. Anna Kołyszko, (tyt. org. The Skeleton on the board), [Da Capo] Warszawa 1996, USA 1994

Nie nalazłem szczególnych notatek na temat biografii Toma. Jednakże wiem iż odniósł sukces, wydając serię Szkoły przy Cmentarzu a także Wicked Wheels.

Przejdźmy więc do samej książki.

Książka opowiada o przygodach nijakiego Deskarza i jego przyjaciół ze szkoły. Wszyscy wiedzą, że ta szkoła nie jest normalna, a wpływ na to ma cmentarz, który jest tuż obok. W tej szkole nie tylko to, że jest przy cmentarzu jest dziwne, najdziwniejsi są Ci, którzy tą szkołą żądzą. Dyrektorka – Doktor Morthouse, wicedyrektor – Hannbibal Lucre. Nie wspomnę, że służba tej szkoły również jest dziwna, a szczególnie pan woźny.  Deskarz pewnego dnia postanawia pokonać niezłomny Zakręt Nieboszczyka. Nazwa wzięła się od tego, że żadnemu skaterowi nie udało się go dotychczas pokonać, co więcej, ginęli na nim. Czy Deskarzowi McGraw uda się pokonać  Zakręt Nieboszczyka!? Czy uda mu się przeżyć? Dowiedzcie się sami, zaufajcie mi, zakończenie godne poświęcenia chwili uwagi, cała książka też.

Książka wciąga, ma bardzo fajny klimat i trzyma w napięciu do samego końca. Seria Szkoły przy Cmentarzu, jest bardzo dobra na zimowe wieczorki przy kominku, z kawą w ręku. Oczywiście jeżeli lubimy chociaż trochę się bać. Ja zacząłem od Obozu Dracula, on też jest wart zachodu zdobycia. Czyli krótko i zwięźle, Seria Szkoły przy Cmentarzu jest fajna. Tak więc polecam tą serię ludziom o mocnych nerwach, a także tym którzy lubią się pośmiać.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.