Wieści

14. Targi Książki w Krakowie, 4-7 listopada 2010

14. Targi Książki w Krakowie

Tegoroczne motto: “Godzina czytania jest godziną skradzioną z raju” Thomas Wharton

W dniach 4-7 listopada odbędą się 14. Targi Książki w Krakowie. Blisko 400 autorów, prelekcje, spotkania, wykłady, wystawy i stoiska wydawnictw… dla mnie raj. Najchętniej spędziłabym w Krakowie całe cztery dni, ale nie można mieć wszystkiego. Koniec końców wybieram się w piątek, piątego listopada.

W moich planach m.in.: spotkanie poświęcone podwyższeniu stawki VAT na książki, rozważania o czytelnictwie w dobie nowych mediów i wystawa “Zadomowieni w pisaniu – pisarze przy pracy” w Instytucie Goethego. Poza tym zamierzam odwiedzić stoiska kilku wydawnictw, m.in. Fabryki Słów (a jak!), wydawnictw MAG, Galeria Książki, Drzewo Babel, Albatros, Edycja Świętego Pawła i National Geographic. To oczywiście tylko kilka z interesujących mnie stoisk, ale obawiam się, że na więcej nie będzie czasu. A ja przecież chciałabym jeszcze na Wawel i do smoka ;).

Dobry plan to podstawa, co z tego wyjdzie, dopiero się okaże. Żałuję tylko, że nie uda mi się wziąć udziału w spotkaniach z Andrzejem Pilipiukiem i Jackiem Komudą. Cóż, jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma…

Zachęcamy do odwiedzenia Targów i podzielenia się swoimi wrażeniami.

Szczegóły imprezy na stronie targów.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.