Wieści

C.S. Lewis, “Listy starego diabła do młodego”

C.S. Lewis, "Listy starego diabła do młodego"

C.S. Lewis, "Listy starego diabła do młodego"

C. S. Lewis, Listy starego diabła do młodego, Poznań 2005

Książka do nabycia w księgarni Tolle.pl!

Listy czytałem po raz pierwszy już dawno temu. Był to trochę rozpadający się egzemplarz wypożyczony ze szkolnej biblioteki. Tym razem miałem okazje jeszcze raz sięgnąć po tą książkę (ten egzemplarz się nie rozpadł ;). W formie listów, które pisze Krętacz do Piołuna, Clive Staples Lewis w mistrzowski sposób ukazuje sposoby kuszenia ludzi. Nieraz bowiem kuszenie wcale nie wygląda tak, jakbyśmy sobie to wyobrażali, a raczej jest delikatne i sprytne, aby nie było przez nas zauważone.

Co więcej, książka jest napisana lekko i z humorem. Nieraz można roześmiać się, choć czasem i zadumać nad trafnością jej spostrzeżeń. Ten humor łączy się bowiem z ogromnym ładunkiem intelektualnym, z trafnością obserwacji działań złego ducha. Jednocześnie dostrzegamy, że to kuszenie jest obecne także w naszym życiu. Jest więc ta książka także przestrogą dla nas samych i przypomnieniem do zachowania czujności na tym świecie. Tutaj toczy się walka, której front przebiega w naszych sercach. Zakończeniem tej walki będzie niebo albo piekło. Wybór należy do nas.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.