Wieści

Audiobook “Wygnanie”

Andrzej Grajewski "Wygnanie" - audiobook

Andrzej Grajewski "Wygnanie" - audiobook

Księgarnia św. Jacka od niedawna reklamuje nowy audiobook “Wygnanie” Andrzeja Grajewskiego. Został on wydany we współpracy z Radiem eM. W cenie znajduje się 7 płytek CD z zapisem audio oraz jedna z zapisem całości książki w formacie mp3. Podstawę do nagrania stanowiło wydanie książki “Wygnanie” z 2002 r. O treści audiobooka możemy tak przeczytać na stronie Księgarni św. Jacka:

W listopadzie 1952 roku trzej biskupi śląscy, którzy wystąpili w obronie nauczania religii, zostali skazani na wysiedlenie z diecezji katowickiej. Grajewski, opierając się na tajnych materiałach operacyjnych komunistycznych organów bezpieczeństwa, a także dokumentach kościelnych, przedstawia niejasne kulisy tamtych wydarzeń. Opisuje zarówno tych, których nie udało się złamać stalinowskiemu systemowi represji, jak i tych, którzy ulegli. Trwających wiernie przy biskupach, jak i agenturę działającą dla UB. Stawia pytania o znaczenie tamtych wydarzeń dla dalszych losów Kościoła katowickiego.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.