Wieści

Ambitne plany Uniwersytetu w Cambridge

University of CambridgeUniwersytet w Cambridge ma ambitne plany digitalizacji swojej biblioteki. Będzie to możliwe dzięki ofiarności dr Leonard Polonsky, który przekazał na ten cel 1,5 miliona funtów.

Tak mówi o tym bibliotekarz uniwersytecki Anne Jarvis: “Nasza biblioteka zawiera świadectwa największych idei i odkryć dwóch tysięcy lat. Chcemy, aby to było dostępne dla każdego, z każdego zakątka świata dzięki internetowi i pragnieniu wiedzy. To sprawi, że nasze zbiory będą dostępne dla świata, a to zapoczątkuje światową dyskusję na ich temat. Za pomocą jednego kliknięcia studenci i naukowcy teologii, polityki, historii, fizyki, języków średniowiecznych czy też historii medycyny będą mogli zanurkować do świata śródziemnomorskich społeczeństw żydowskich, muzułmańskich i chrześcijańskich z XI wieku lub do umysłów Izaaka Newtona i jemu współczesnych.”

Uniwersytet już planuje kontynuację projektu, jeżeli tylko uda się zebrać dodatkowe fundusze. Więcej informacji można znaleźć na stronie Uniwersytetu w Cambridge.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.