Fantastyka Fantasy Recenzje

Polska magiczną potęgą

Maciej Guzek, Królikarnia
Written by Ioannes Oculus

Maciej Guzek, Królikarnia, [Runa] Warszawa 2007

Rzeczypospolita stała się potęgą. Nie taką jednak, o jakiej myślicie. Potęga Rzeczypospolitej to magia, rabithole. Najlepszy polski szpieg na Kremlu? Calineczka. To jednak nie podoba się innym i choć Zachód nie sięga nam do pięt, to szybko nadrabia straty. Ściągają wszystkie swoje legendarne stwory i potwory, nawet Harrego Pottera. A my? Czy mamy kogoś? Poczytajcie.

Książkę kupiłem na Polconie 2007. Dzięki uprzejmości pani, która mi ją sprzedała, zostałem zaprowadzony do autora, który wpisał mi się zagadkowo: “Janowi – który odnajdzie w książce swego czytelnika”. O co chodzi? Nie wiedziałem i dlatego chyba jest to pierwsza “polconowa” (czyli kupiona na Polconie) książka, którą przeczytałem. Tajemnica się nie rozwiała niestety, będę musiał zapytać autora, który i tak nie będzie już o tym pamiętał 😉

Jaka jest książka? Na pewno ciekawa i dobrze się czyta. Brakuje trochę wątku przewodniego. Całość jest spięta losami Rzeczypospolitej, ale poszczególne części nie zawsze łączą się ze sobą, nawet na końcu. Trzeba jednak przyznać, że autor się postarał i świat, który wykreował jest bardzo ciekawy. Gratuluję! Książka mi się podobała i doczytałem do końca. Brakuje tego czegoś, co by trzymało ją bardziej “w kupie”, ale naprawdę da się czytać.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.