Osobiste

Lato miłości

“Lato miłości. Zabierz Dodzie mini” tak reklamuje się teraz RMF FM. Delikatnie mówiąc szlag mnie trafia, bo co to za miłość, która jest seksem? Spadamy na najniższy poziom zezwierzęcenia i realizujemy instynkty w ogóle nad nimi nie panując. Podobnie reklamuje się Axe z wakacjami na Majorce. Te reklamy są po prostu gorszące, że nie wspomnę o tym, że patrzą na to dzieci itd. Ja po prostu nie chcę co rusz oglądać półnagich kobiet, które wyzywająco zachęcają do grzechu. A św. Paweł napisał “unikajcie nawet tego, co ma pozór zła”. Jest jeszcze jakaś woda mineralna z hasłem “jestem wolny, idę za głosem natury”, czy jakoś tak. Wolność to nie jest folgowanie sobie, wolność to właśnie możliwość czynienia inaczej niż mi dyktuje natura, instynkt. “Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” (znów św. Paweł). Chciałbym ogłosić bojkot tych produktów, czy stacji radiowej, ale nie mam takiej siły przebicia. Mimo to wołam: zróbmy coś, bo staczamy się jako ludzkość na dno!

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

2 Comments

  • Wiesz Galhenie, tylko najgorsze, że większości się takie rzeczy podobają :/ Ludzie chcą oglądać te półnagie kobiety, chcą być uwodzeni przez pseudo-wolnościowe hasełka z reklam, filmów, internetu, bo tylko to daje im złudne przeświadczenie, że panują nad własnym życiem.
    “Delikatnie mówiąc szlag mnie trafia, bo co to za miłość, która jest seksem? Spadamy na najniższy poziom zezwierzęcenia i realizujemy instynkty w ogóle nad nimi nie panując.”
    Bo ludzie w dobie nietrwałości, a taką nietrwałość widać po związkach rozpadających się same z siebie po 10 latach, zatracili umiejętność rozróżniania uczucia miłości od stanu zakochania, pożądania e via dicendo.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.